Ona je to tak trošku i škoda. Docela by mne zajímalo, kdo si myslí, že zrovna tam a tam je první schodiště. Protože toto dokázat, to by asi stálo hodně úsilí. My se jen můžeme domnívat, že jedno z těch nejstarších je sto metrů pod povrchem v hallstattském solném dole. To je místo v Horním Rakousku, kde se kdysi pradávno těžila sůl. Ovšem jestli je úplně nejstarší…
Další perličku můžeme sdílet o schodech točitých. Proč jsou na hradech většinou ve směru otáčení hodinových ručiček? Nu, na to se přišlo dávno, že dobyvatelé stoupající nahoru mohou snadněji tasit meč. Ovšem toto tvrzení není myslím nějak ověřeno. V současnosti jsou schody a schodiště všude, kde se dá. Hlavní rozlišení je tom, že se dělí na vnitřní a vnější a pak se dělí na další skupiny a podskupiny. A těch je opravdu spousta, jen třeba dle materiálu a tak dále. Například samonosné, přímé, zalomené, točité, a to snad pro představu stačí. Moderní schodiště se pak dělají ze dřeva, kovů a některé i s kombinací skla. Pokud zrovna přemýšlíte, jaké schodiště si zvolit, zkuste kliknout na modrý odkaz výše. Ten vás dovede na stránku firmy K.M.K design. Nu a zde si můžete buďto přímo vybírat, nebo prostě jen požádat o rady co vybrat a jaký materiál.
V tom případě však počítejte s prodlením, protože je vysoce pravděpodobné, že místo, kam schody přijdou bude chtít vidět naprostý profesionál, a ten nepracuje od zeleného stolu, ale skutečně jde a počítá a maluje, co a jak by být mohlo a co a jak být musí. Věřte, že takové zdržení za to rozhodně stojí, protože budete vědět, že máte doma profesionálně ušité schody na míru, a navíc budou stoprocentně bezpečné. Nu co? Myslíte, že ještě nějaká jiná firma nabízí takový komfort? Domnívám se že ne, a když ano, tak jich moc nebude. Proto zajisté stojí za to se s firmou kontaktovat. Nebudete litovat.